دستیابی به دانش طراحی و تولید یک ترانسفورماتور جدید در کشور

10 / 10
از 1 کاربر

 

شرکت ایران ترانسفو ری برای اولین بار در کشور موفق به طراحی و تولید و همچنین تست موفقیت آمیز ترانسفورماتورهای "کوره شار متغیر "با جریان بالا ( ۲۷۵۰۰ آمپر) گردیده است.
لازم به ذکر است ترانسفورماتورهای کوره به جهت ویژگی های خاص نظیر هارمونیک های ولتاژ و جریان و نیز جریان بسیار بالا و‌متغیر که در صنایع فولاد و ذوب فلزات مورد استفاده قرار می گیرد دارای پیچیدگی های بسیاری در رویه طراحی و تولید می باشند .
که به جهت تحقق این امر در طراحی این ترانسفورماتور در سمت فشار ضعیف از سیم پیچی دیسکی - موازی استفاده شده است مضاف بر این برای یکسان نمودن توزیع جریان ، در توالی ارتباط دیسک ها تغییراتی ایجاد گردیده است که تاثیر قابل ملاحظه ای بر روی یکسان نمودن توزیع جریان در این ترانسفورماتور بهمراه داشته است که این موضوع مهم توسط نرم افزارهای پیشرفته تهیه شده توسط متخصصان داخلی شرکت صنعتی ایران ترانسفو ری ، قبل از تولید شبیه سازی شده است.
و همچنین در سیم پیچی تنظیم ولتاژ از سیم پیچی چند پله به شیوه IL استفاده شده است.
تولید این ترانسفورماتور کشور و صنعت های اساسی را مصون از واردات از خارج و خروج ارز از کشور را به ارمغان اورده و
لازم به ذکر هست که در شرایطی که سایه تحریم از یک‌سو ، ویروس کرونا از طرف دیگر ، بسیاری از صنایع و اقتصاد کشورهای دنیا را درگیر و به دوش انان سنگینی انداخته است
متخصصان شرکت ایران ترانسفو ری توانسته اند در سالی که بنام جهش تولید توسط مقام معظم رهبری نامگذاری شده است ، در این ایام چنین سربلندی هایی برای میهن و کشور عزیزمان رقم زنند.

 

لینک خبرگزاری تسنیم

 

 

 

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :