کارخانه جدید پرند

10 / 10
از 1 کاربر

با طراحی و تولید اولین کارخانه ترانسفورماتور سازی در شهرری ، تولید این شرکت با ظرفیت اولیه 70 مگاولت آمپر در سال آغاز گردید و این ظرفیت تا سال 1356 طی چند مرحله توسعه به 1500 مگا ولت آمپر افزایش یافت. با توجه به توسعه روزافزون صنعت برق و نیاز به انواع ترانسفورماتور در بخش های تولید انرژی ،انتقال و توزیع و بر اساس سیاست عدم تمرکز واحدهای صنعتی در تهران ،احداث کارخانه دیگری برای تولید ترانسفورماتورهای توزیع،فوق توزیع و قدرت تا سطح ولتاژ 400کیلو ولت و تا قدرت 315 مگاولت آمپر در زنجان آغاز گردید. به منظور ارتقا بهره وری ملی ،حذف انحصار و ایجاد رقابت سالم در تولید و عرضه بهینه این محصول ،شرکت مادر تخصصی ساتکاب اقدام به تفکیک واحد ری از شرکت ایران ترانسفو نموده و شرکت ایران ترانسفو ری به عنوان شرکت مستقل ،فعالیت خود را آغاز نمود.

در نیمه دوم سال 1388 به دلیل افزایش ظرفیت کارخانه ایران ترانسفو ری طی چند مرحله طرح توسعه از 1500 به 2500 مگا ولت آمپر، فضای تولیدی در کارخانه به هیچ وجه مناسب نبوده و از طرفی ساخت ترانسفورماتورهای فوق توزیع نیز به دلیل نیاز شبکه داخلی و توسعه صادرات در آن مقطع زمانی ضروری به نظر می رسید. لذا با در نظر گرفتن طرح توجیه اقتصادی ضرورت احداث کارخانه جدید در فضایی بزرگ تر و مناسب تر بیش از پیش نمودار گردید و بدین منظور با مدیریت شهرک صنعتی پرند زمینی به مساحت 13 هکتار جهت احداث کارخانه جدید، در این شهرک صنعتی در نظر گرفته شد.

دلایل احداث کارخانه جدید در منطقه پرند

 1. نزدیکی به پایتخت
 2. نزدیکی به فرودگاه بین المللی امام خمینی
 3. قرار گرفتن بین دو آزادراه بین المللی
 4. قرار گرفتن در داخل شهرک صنعتی
 5. جلوگیری از آلودگی محیط زیست شهری به علت احداث کارخانه جدید در خارج از شهر

مهمترین مزایای کارخانه جدید شرکت ایران ترانسفو ری

 1. افزایش 2.5 برابری فضای تولید:

  مساحت کل کارخانه 132,000 متر مربع

  مساحت کارگاه ها 42,500 متر مربع

  مساحت دفاتر اداری 6,740 متر مربع

 2. افزایش 50 درصدی ظرفیت تولید

  با بهره برداری از کارخانه جدید، ظرفیت تولید ترانسفورماتورهای توزیع، سالانه بالغ بر 22،500 دستگاه با مجموع توان 3،750 مگاولت آمپر با حداکثر توان 10،000 کیلو ولت آمپر می باشد.

 3. تولید ترانسفورماتورهای فوق توزیع 

  با بهره برداری از فاز دوم کارخانه جدید پرند، شرکت ایران ترانسفو ری قادر به تولید ترانسفورماتورهای فوق توزیع تا سطح ولتاژ 132 کیلو ولت (قابل ارتقا به 230 کیلو ولت) با مجموع توان سالانه 4،000 مگا ولت آمپر تا حداکثر توان 100 مگاولت آمپر خواهد بود.

 4. افزایش کیفیت و بهره وری
 5. به کار گیری ماشین آلات جدید
 6. حذف گلوگاه های تولید

مشخصات و موقعیت محل احداث کارخانه

زمین كارخانه جدید ایران ترانسفو ری در قطعه F1 ضلع شمال شرقی شهرك صنعتی پرند، واقع در كیلومتر 40 جاده تهران- ساوه مقابل نیروگاه پرند، قرار دارد. مساحت زمین حدود 2/13 هكتار، طول زمین در اضلاع جنوب و شمال حدود 410 متر و عرض آن در اضلاع شرق و غرب بالغ بر 322 متر است.

محدوده ظرفیت ترانسفورماتورهای تولیدی

کارخانه مورد نظر بر اساس بررسی های به عمل آمده، شامل دو بخش تولید ترانسفورماتورهای توزیع و ترانسفورماتورهای فوق توزیع می باشد که ظرفیت و نوع تولیدات آنها بشـــرح زیر می باشد:

برای تولید انواع ترانسفورماتور توزیع تک فاز و سه فاز روغنی و انواع ترانسفورماتورهای ویژه برای صنایع مختلف
∇ظرفیت سالانه : 3750 مگا ولت آمپر
∇ تعداد تولید در سال : 22500 دستگاه
∇ قدرت متوسط: 250 کیلو ولت آمپر
∇ محدوده قدرت محصولات: 25 تا 10000 کیلو ولت آمپر
∇سطح ولتاژ: تا 36 کیلو ولت

 

کیفیت محصول

از آنجا که همواره خط مشی شرکت ایران ترانسفو ری در راستای افزایش کیفیت محصول نهایی بوده است، لذا یکی از دلایل اصلی انتقال کارخانه ایران ترانسفو ری به سایت جدید پرند، پیش بینی کلیه تمهیدات لازم و آموزش نیروی انسانی به منظور افزایش کیفیت محصولات مطابق با آخرین استانداردهای بین المللی بوده است که در این بخش به مهمترین موارد آن اشاره می گردد:

 

توسعه ماشین آلات

با توجه به فرسودگی ماشین آلات مورد استفاده در کارخانه ری و لزوم نوسازی این ماشین آلات بر اساس آخرین دانش فنی و تکنولوژی روز دنیا، یکی از اولویت های اصلی مدیریت شرکت ایران ترانسفو ری ، جایگزینی ماشین آلات قدیمی با نمونه های جدید بوده است که به برخی از مهمترین آن اشاره می گردد:

 
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :